Алуминиум Рапид ЦПУ обработка

Краток опис:

Опис на производот: Алуминиумски Рапид ЦПУ обработка Димензии: 60 * 60 * 40mm толеранција: +/- 0.05 mm Површинска обработка: Рачно полирање Боја: Природна или обичај за аплицирање: индустриски производи Зошто да не одберете нас? 1. Повеќе од 11 години искуство. 2. ISO9001: 2008 потврдија. 3. Конкурентна цена и висок квалитет. 4. Прилагодено R & D програма координација. 5. краток увод време. 6. Добро претпријатие атарот ...


 • Името на брендот: Youde
 • Испорака пристаниште: Shenzheng или HongHong
 • Водач Време: 5 ~ 12 дена
 • Точка бр: Текара 17052601
 • Начин на плаќање: 50% депозит со П.К., 50% пред породувањето
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  Опис: Алуминиумски Рапид ЦПУ обработка              Димензии: 60 * 60 * 40mm

  толеранција: +/- 0.05 mm                                            Површинска обработка: полирање рака 

  Боја: Природна или обичај                                           за аплицирање: индустриски производи

  Зошто да изберете нас?

  1. Повеќе од 11 години искуство.

  2. ISO9001: 2008 потврдија.

  3. Конкурентна цена и висок квалитет.

  4. Прилагодено R & D програма координација.

  5. краток увод време.

  6. Добро претпријатието култура.

  7. добро заоблени по услуга.  

   Нашата компанија:

  YOUDE Прототипот е се посвети на брзи прототипови за 11 години, имаме богато искуство за брза услуга прототипови, ние може да обезбеди соодветно решение со ЦПУ машинска обработка, 3D печатење, силиконски калап вакуум Лиење, брза обработка според вашиот цртеж и барања, and make your idea be prototype in few days, it can save the cost and time for you.

  厂房

   Студија на случај:

  2-NEW

  Најчесто поставувани прашања

  Q1. Која е вашата MOQ?

  Re: 1pcs, и повеќе е подобро и поевтино

  ќе Q2.Are фабрика или трговско друштво?

  Re: Ние сме една фабрика, ние имаме повеќе од 10 години искуство во Рапид Текара бизнис.

  Q3.What е вашиот мандат за исплата?

  Re: T / T, 50% депозит со PO, 50%, пред испорака; За мала количина, ние претпочитаат да 100% депозит со PO поради надоместокот за банкарски трансфер.

  Q4.What е склопот на CAD модел fomat?

  Re: STP е најпосакувана, и X_T IGS, STL или други е на располагање.

  П5: Која е вашата површински третман?

  Re: Сликарство (прскање), Елоксирање, е галванизација, бранеа, sandblasing, печатење, транспарентен, проѕирен, гума, бои, позлата и др

  Q6.What е вашиот материјал за брзо Текара?

  Re: ABS, поликарбонат (PC), Delring (ПОМ), ПП, Па, ПВЦ, PBT, ЈП, акрилик (ПММА), алуминиум (различни одделение), Па + 30GF, СТП (за силиконски калап делови), лим, бакар, од нерѓосувачки челик, бас.

   

  Добредојдовте да контактирате со нас, ние ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволат вашите барања!

  Го пратите вашето пребарување податоци во табела, кликнете на "Испрати" сега! 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

  WhatsApp Online Chat !