3D printing Prototyping‎ services china

Краток опис:

Опис на производот: Пластични Рапид Текара Димензии: 600 * 300 * 200mm толеранција: +/- 0.05 mm Површинска обработка: Рачно полирање Боја: бела или обичај за аплицирање: индустриски производи Зошто да не одберете нас? Ние нудиме еден-стоп решение за брза Текара услуги! Youde имаат напредни брзиот прототип производство обработка линии. Имаме моќен производство способност, ЦПУ обработка центри, ...


 • Името на брендот: Youde
 • Испорака пристаниште: Shenzheng или HongHong
 • Водач Време: 5 ~ 12 дена
 • Точка бр: Текара 17052601
 • Начин на плаќање: 50% депозит со П.К., 50% пред породувањето
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  Опис: Пластични Рапид Текара                   Димензии: 600 * 300 * 200mm

  толеранција: +/- 0.05 mm                                       Површинска обработка: полирање рака 

  Боја: бела или обичај                                         за аплицирање: индустриски производи

  Зошто да изберете нас?

  Ние нудиме еден-стоп решение за брза Текара услуги!

  Youde имаат напредни брзиот прототип производство обработка линии. We have powerful manufacturing capability, CNC machining centers, 3D Printing, plus auxiliary equipment like milling machine, Sand Blasting Machine, drilling machine etc and the cooperation of our partners, we are able to support every different components of the prototyping

  акции повеќе од 11 години и производство искуство.

  • Мали цел е на располагање
  • Супериорен Поволна цена добра услуга.
  • Испорака на време.
  • Напорната работа на нашиот тим КК вработените гарантира стабилен квалитет.
  • Добро искуство во обезбедување на производство за прилагодено дизајн и OEM ред.

  Наши услуги:

  1.   Прилагодено ЦПУ обработка на услуги: Персонализација на машинска видови на метални делови и пластични делови според вашиот цртеж или сликаПрилагодено

  2. Услуги Прилагодено 3D Печатење: ние брзо може да се производство со SLA и SLS според вашите барања производи.

  3. Прилагодено силиконски калап вакуум Кастинг: Ние нудиме на мали судењето да се кандидира услуги за вас од страна на силиконски калап вакуум кастинг.

  4. Прототип Марка: Добредојдовте да се направи прототип

  НАШИТЕ брзо Текара КАПАЦИТЕТИ

  видови производство

  ЦПУ машинска обработка, 3D печатење (SLA), Силиконската мувла кастинг, ласерско сечење, виткање, итн

  материјал на располагање

  ABS, компјутер, ПП, ПММА, ЈП, ПОМ, Па, гума, силиконски, итн

  Алуминиум или други материјали: месинг, бронза, бакар, не'рѓосувачки челик.

  manufactureing Големина

  Големина: 2000 * 1200 * 1000mm или кориснички

  точност

  +/- 0.1mm

  Текара функција (облик)

  Кориснички, можеме да обработка на комплексот функција

  Површински третман

  Бојата, полски, свила-печатење, anodize, транспарентна површина, проѕирна површина, четка, гумени масло, црвена.

  Достапни фајлови формати

  .stp / .pdf / .xt / .Чекор ./. dwg / .dxf / .igs / .prt / .stl / .sldprt

  MOQ

  1pc

  Нашата компанија:

  YOUDE Прототипот е се посвети на брзи прототипови за 11 години, имаме богато искуство за брза услуга прототипови, ние може да обезбеди соодветно решение со ЦПУ машинска обработка, 3D печатење, силиконски калап вакуум Лиење, брза обработка според вашиот цртеж и барања, and make your idea be prototype in few days, it can save the cost and time for you.

  厂房

   Студија на случај:

  1-NEW

  Пакување и испорака

  Ние внимателно ќе ги дадеме предлог пакување или пакување во зависност од вашите барања.

  Превозот - YOUDE-2

  Ние можеме да се организираме да се избави од DHL / ФЕДЕКС / UPS-от итн или во согласност со барањата на клиентите.

   

   Добредојдовте да контактирате со нас, ние ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволат вашите барања!

  Го пратите вашето пребарување податоци во табела, кликнете на "Испрати" сега! 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  WhatsApp Online Chat !